05415006199 Arabacıalanı mahallesi, Papatya sok.Tan İş Merkezi (File market üstü) No:1 / 112 Serdivan, Sakarya destek@aysegulnamdar.com

Oyun Terapisi

Çocuklar yetişkinlerden farklı olarak kendilerini oyun yoluyla ifade ederler. Onların dünyasına girip onlarla iletişim kurmanın en sağlıklı yolu oyun oynamaktır. Oyun terapisi , oyun odası içerisinde çocuğa tercih ettiği oyun ve aktiviteyi sunarak , isteklerini, korkularını , çatışmalarını ortaya koymasını sağlayan özel bir çalışma yöntemidir.

Oyun terapisi aracılığıyla çocuk yaşantısından parçaları oyuna taşır ve yaşantıladıklarına olan duygularını paylaşır, böylece çocuğun sorunlarını ifade etmesine yardımcı olunmuş olur. Sonrasında amaç çatışmaların çözümlenerek yeniden yapılandırılmasıdır. Çünkü çocuklara soru sorarak duygu ve düşünceleri hakkında bilgi sahibi olmak çoğu zaman güçtür. Sorulan sorulara cevap vermeyen çocuk oyun esnasında uzman kişi eşliğinde birçok duygu ve düşüncesini açığa çıkartacaktır. Bu terapi tekniği evde anne babayla ya da okulda öğretmenle oynanan oyundan farklıdır.

Bir çocuğu bir saatlik sohbettense , bir saatlik oyunla daha iyi tanırız.