05415006199 Arabacıalanı mahallesi, Papatya sok.Tan İş Merkezi (File market üstü) No:1 / 112 Serdivan, Sakarya destek@aysegulnamdar.com
//www.aysegulnamdar.com/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190311_111730_682.jpg
Ayşegül Namdar

Ayşegül Namdar

Sakarya doğumlu olan Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Namdar ilkokul, ortaokul ve liseyi Adapazarı’nda tamamladık  sonra İstanbul Maltepe Üniversitesinde Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık lisans eğitimini tam burslu olarak kazanmış ve onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji alanıyla başarıyla tamamlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca ; Engelliler Merkezi , Anadolu Adalet Sarayı, Nöropsikiyatri hastanesi ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmıştır.

Yüksek lisans eğitimini ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışcı Terapi (BDT) yaklaşımı üzerine tamamlayan Ayşegül Namdar, eğitimi boyunca Nevzat Tarhan gibi değerli hocalardan ders alma imkanı bulmuştur. Aldığı teorik derslerin pratiğini Türkiye’nin sayılı hastanelerinden olan NP İstanbul Hastanesinde tamamlamıştır.

CİSED ‘in 120 saatlik Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamış ve Sakarya’da cinsel terapi uygulamaktadır. Emre Konuk'tan aldığı EMDR Terapisi  eğitimi ile EMDR ve travma alanında uzmanlaşmıştır. Çiftlerle çalışmak ve çift terapisindeki uzmanlığını arttırmak için Gottman Çift Terapisi eğitiminin ilk düzeyini tamamlamış, eğitimleri ve süpervizyonları devam etmektedir Bilişsel Davranışçı Terapistler  Derneği onaylı süpervizyonlu çocuk testleri eğitim programlarını başarıyla tamamlamıştır. Uluslararası Psikologlar Derneği süpervizyonlu Oyun Terapisi eğitimini de alarak oyun terapisi alanında uzmanlaşmış ve oyun terapisi seansları uygulamaktadır.

Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümü bünyesinde Yr.Doç.Dr.Hüseyin Ünübol’dan süpervizyon almaktadır.
Mesleki çalışmalarını kurucusu olduğu  ADA Psikoloji Danışmanlık Merkezinde Uzman Klinik Psikolog olarak sürdürmektedir.

EĞİTİM VE SEMİNERLER

  • CİSED – Cinsel Terapi Eğitimi (120 saat)
  • EMDR - 1. Düzey Eğitimi
  • Gottman Çift Terapisi Eğitimi - 1. Düzey
  • Çocuk Testleri  Değerlendirme Eğitimi (BDT Derneği)
  • Oyun Terapisi Eğitimi ( Uluslararası Psikologlar Derneği)
  • Hİtaber ve İkna Sanatı (Edutasyon Eğitim İstasyonu) / 2013
  • 11. Rehberlik Sempozyumu  “Ergenlikte Bedensel Gelişim ve Sorunlar”
  • Farkındalık ve Kabullenme Temelli Terapi – Doç.Dr. Zümra Özyeşil / 2013
  • Kısa Gestalt Terapi Eğitimi- Uzman Klinik Psikolog Pınar Uçar / 2013
  • Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı - Eğitmen Aslı Yuntra , Temel Gönüllü Eğitimi